+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lēti lidojumi uz Trumsi
Lēti lidojumi uz Trumsi
Lētas aviobiļetes uz Trumsi
Atpūta Trumsē
Avio biļetes uz Trumsi
Ceļojums uz Trumsi
Trumse
Iedzīvotāji: 68 239
Tālr. kods: +4777
Laika josla: GMT +1

Par pilsētu

Trumse ir septītā lielākā pilsēta Norvēģijā iedzīvotāju skaita ziņā. To sauc arī par “Ziemeļu Parīzi”. Šī skaistā pilsēta atrodas uz salas Ziemeļnorvēģijā, aplenkta ar kalniem, fjordiem un salām. Trumse ir ļoti attīstīta pilsēta ar strauju dzīves ritmu. Te ir liels daudzums bāru, izklaides iespēju uz ielām kā arī kultūras notikumu visa gada garumā. Pilsētā atrodas Norvēģijas simbols – Arktiskā katedrāle, kas ir uzcelts ledusskulptūru stilā. Ceļojums uz Trumsi noteikti kļūs par neaizmirstamu piedzīvojumu.


 

Par kultūru

Trumse ir pilsēta, kurā ir daudz apskates objektu. Šeit atrodas Norvēģijā vecākais kinoteātris kā arī daudzi mākslas muzeji, taču spilgtākā no apskates vietām varētu būt Arktiskā katedrāle. Tā atrodas nelielā kalnā, tās lielie trīsturveida formas logi un žilbinoši baltās sienas īpaši neaizmirstami izskatās uz krāšņas dabas ainavas fona. Trumse ir vieta, kur derētu ceļot, kaut vai tāpēc, lai ar savām acīm izbaudītu tādu neaizmirstamu skatu kā polārā nakts (tā ilgst no 21. novembra līdz 21. janvārim), ziemeļblāzma un pusnakts saule. Trumse tiek uzskatīta par vienu no labākajām vietām ziemeļblāzmas novērošanai, jo tā atrodas ziemeļblāzmas zonas pašā epicentrā. Daudzi uzskata ziemeļblāzmu par skaistāko no pasaules dabas parādībām, ko ieraugot noteikti katram aizrausies elpa. Ziemeļblāzmu debesis atspoguļo visdažādākās krāsās – zaļā, sarkanā, zilā, violetā u.c. Neaizmirstamas dabas ainavas, muzeji un citas apskates vietas neatstās vienaldzīgu nevienu no tūristiem, kas izvēlēsies ceļojumu uz Trumsi.

 

Par ēdienu

Trumsē varētu teikt, ka nav izteikti tradicionālas virtuves, toties šeit ir ļoti plašs kafejnīcu un restorānu klāsts. Tās ir ti daudzējādas, ka ikviens spēs atrast sev iemīļotu vietiņu, kur gribētos atgriezties vēl un vēl. Īpašs gastranomisks dārgums Trumsē ir arktiskā virtuve, kas ietver sevī tādus ūdens dzīvniekus kā vaļus un roņus, to gaļa mūsdienās ir neiztrūkstoša vietējās ēdienkartes sastāvdaļa. Sezonas laikā aktīvi ēdienkartē tiek izmantota menca.

 

 

Par klimatu un laika apstākļiem

Klimats Trumsē ir ļoti mainīgs, kaut gan arī daudz stabilāks salīdzinājumā ar Norvēģijas dienvidiem. Pati zemākā temperatūra ziemā ir -25°C. Ziemas mēnešos te izkrīt liels daudzums sniega. Vasaras gaisa temperatūra sasniedz +30°C, kaut gan tāds karstums ir salīdzinoši reti un pārsvarā vasaras ir vēsas.


 

Par izlidošanu

Tiešo reisu bez pārsēšanās līdz Trumsei nav. Pārvadājumi notiek līdz lidostai TOS Tromso/Langnes. Tromso lidosta atrodas 3 km attālumā no pilsētas centra.


 


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron