+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lēti lidojumi uz Bergenu
Lēti lidojumi uz Bergenu
Lētas aviobiļetes uz Bergenu
Atpūta Bergenā
Avio biļetes uz Bergenu
Ceļojums uz Bergenu
Bergena
Iedzīvotāji: 260 392
Tālr. kods: +4755
Laika josla: GMT +1

Par pilsētu

Bergena ir otrā lielākā pilsēta Norvēģijā. To sauc arī par pilsētu starp septiņiem kalniem “de syv fjell”. Bergena ir slavena ar savu bagāto vēsturi un tradīcijām. Šeit ir daudz gleznainu un kultūras vietu, kā arī aktīva naktsdzīve. Bergena ir viena no trim lielākajām pilsētām Norvēģijā un bieži tiek uzskatīts, kā tā ir arī skaistākā no pilsētām. Bergenu mēdz dēvēt par “Norvēģijas fjordu vārtiem”, jo tieši no šejienes tūristiem pieņemts uzsākt ceļojumu pa Norvēģijas fjordiem. Ceļojums uz Norvēģijas krāšņo pilsētu Bergenu noteikti atstās neaizmirstamas atmiņas.


 

Par kultūru

Bergene ir veca pilsēta, kurai ir vairāk par 900 gadiem. Bergena neatkarīgi no gadalaika spēj saviem tūristiem piedāvāt kaut ko interesantu. Šajā pilsētā ir viss, kas nepieciešams tūristam: mājīgas ieliņas ar skaistām koka mājiņām, parki pilsētas centrā ar savu neaizmirstamu atmosfēru, skaistas galerijas un muzeji māklsas cienītājiem, kalni un jūra. Ceļojumu uz Bergenu vērts iesākt ar slavenās piekrastes apskati. Senajās krāsainās mājiņās ir iespēja iegādāties dažādus suvenīrus. Te ir daudz arī bāru un darbnīcu. Neaizmirstamas ir arī šaurās koka taciņas starp mājām. Pastaigājoties pa piekrasti, jūs pamanīsiet arī īpatnēju viduslaiku cietoksni Bergenhus, kur šodien bieži tiek rīkoti dažādi pilsētas svētki un koncerti. Tiem, kuriem patīk ūdens un tā iemītnieki, ir iespēja apmeklēt Bergenas akvāriju, kur dzīvo īsti pingvīni un dažādas zivs sugas.


 

Par ēdienu

Ja pajautāt Bergenas iedzīvotājus, kur labāk būtu nobaudīt Bergenas virtuvi, tad visticamāk jums ieteiks apmeklēt kādu tradicionālo alus bāru. Par Bergenas tradicionālo ēdienu tiek uzskatīta zivju zupa, žāvēts un konservēts lasis, svaiga zivs, siļķe, kā arī mežazvēru gaļa. Bez tam ir vērts nobaudīt saldo kanēļa ruleti (skillingsbolle), zivju pīrāgs (fiskekake) vai arī svaigi pagatavotas garneles, kuras tiek piegādātas no zivju tirgus.


 

Par klimatu un laika apstākļiem

Maldīgi ir uzskatīt, ka Norvēģijā valda vienīgi ziema. Temperatūra ziemā ļoti reti nolaižas zem 0°C, ko stipri ietekmē Golfa straume. Arī vasarās te nevar sastapt karstumu, +20°C Bergenas mērogā jau ir karstums. Bergenā ir ļoti lietains, vietējie iedzīvotāji bieži piemin, ka nelīst te tikai dažas nedēļas gadā. Lietus aptuveni līst 300 dienas gadā. Runājot par ideālāko laiku ceļojumam uz Bergenu, varētu minēt mēnešus sākot ar maiju līdz septembrim, jo nokrišņu daudzums šajā laika periodā ir mazāks nekā parasti.


 

Par izlidošanu

Rīga – Bergena

RIX Rīga – BGO Flesland Bergena

Ceļā 2h

Tiešais reiss bez pārsēšanās

WizzAir

Viļņa – Bergena

VNO Viļņa – BGO Flesland Bergena

Ceļā 2h 15min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

WizzAir

No Bergenas lidostas BGO Flesland Bergena līdz pilsētas centram kursē speciālie autobusi, kuri kursē katras 15 – 20 minūtes, laiks ceļā aizņems aptuveni 40 minūtes.

 


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron