+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lēti lidojumi uz Maskavu
Lēti lidojumi uz Maskavu
Lētas aviobiļetes uz Maskavu
Atpūta Maskavā
Avio biļetes uz Maskavu
Ceļojums uz Maskavu
Maskava
Iedzīvotāji: 11 503 501
Tālr. kods: +7495
Laika josla: GMT +3

Par pilsētu

Maskava ir Krievijas Federācijas galvaspilsēta. Tā ir viena no vislielākajām pilsētām pasaulē un lielākā Krievijā. Maskava bieži tiek saukta par “Krievijas sirdi” un tas nav velti, jo tieši Maskavā ir apkopotas kulturāli svarīgas vietas un notikumi. Maskava ir pilsēta ar bagātu vēsturi un pagātnes notikmiem. Visas savas vēstures laikā tā vairākkārtīgi tika iekarota, tika nodedzināta un atjaunota no paša sākuma.

Maskava ir kontrastu un lielu iespēju pilsēta. Klusie pagalmiņi un ielas pāriet lielos biznesa centros, blīvi uzceltas dzīvojamās mājas robežojas ar plašiem parkiem. Galvaspilsēta ir spējīga apmierināt jebkura cilvēka dažādākās vēlmes: tos, kuri vēlas atpūsties, gaida neskaitāmi izklaides un sporta centri, restorāni un viesnīcas, muzeji, teātri, galerijas un pieminekļi.

Neskatoties uz to, ka Maskava strauji aug un attīstās, nepārtraukti mainās savā veidolā, tā paliek uzticīga savām tradīcijām gan arhitektūrā gan dzīvesveidā un ritmā, tā kļūst par starptautisko kultūras un politikas notikumu centru. Ik gadu Maskava kļūst par apmeklētāko pilsētu tūristu vidū. Ceļojums uz Maskavu kļūs par kulturāli neaizmirstamu notikumu dzīvē.

 

Par kultūru

Maskava ir svarīgs tūrisma centrs Krievijā. Maskavas kremlis un Sarkanais laukums, kā arī daudzi citi kultūras pieminekļi ir iekļauti UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Maskava ir arī svarīgs transporta mezgls, jo šeit atrodas 6 lidostas, 9 dzelzceļa stacijas un 3 upes ostas.

Jebkurš ceļojums pa Maskavu tradicionāli sākas ar Sarkanā laukuma un Maskavas kremļa apmeklējumu. Sarkanais laukums ir galvenais un populārākais laukums Maskavā, kas atrodas pie Kremļa sienām. Uz Sarkanā laukuma atrodas pieminekļi veltīti Maņinam un Požarskim, kā arī slavenais Ļeņina Mauzolejs. Kremlis ir vecs cietoksnis Maskavas upes krastā, tā ir Maskavas caru rezidence. Teritorijā ir vairāki interesanti muzeji kā arī 3 dievnami un vairākas baznīcas. Ceļojot Kremlī ir vērts arī apmeklēt Aleksandra dārzu un Manēžas laukumu. Aiz Aleksandra dārza vārtiem atrodas Mūžīgais uguns un Nezināmā Kareivja kaps.

Viena no visvecākjām ielām Maskavā, kas ir izvietota vēsturiskā pilsētas centrā, ir Vecā Arbata iela. Katrs, kurš nokļūst Maskavā, noteikti nokļūst uz šīs ielas un veic pastaigu no Arbata vārtiem līdz Smoļenska laukumam, ielūkojoties galvenās ielas mazajās ieliņās, kur var ieraudzīt arhitektūras pieminekļus un iepazīt Arbata vēsturi. Uz Vecā Arbata ielas var iegādāties suvenīrus, kas ir saistīti ar Maskavu. Viena no svarīgākajām kultūras vietām Maskavā ir Kristus Glābēja katedrāle. Tā ir vērienīga celtne, kas atšķiras ar savu greznību gan no fasādes gan iekšā. Katedrālei ir bagāta vēsture, kuras aizsākumi jau datēti 17.gs.

Runājot par apskates vietām, kuras būtu vērts apmeklēt Maskavā, nevar nepieminēt Vorobjovu kalnus, kas atrodas upes krastā un kuru rotā neaizmirstami parki ar alejām. Tieši no šī apskates punkta Maskava paveras visā savā krāšņumā, neaizmirstama panorāma neatstās vienaldzīgu ne vienu no tūristiem.

Maskavā ir vairāk par sešdesmit muzejiem. Starp vairākiem galvaspilsētas muzejiem nevar nepieminēt Tretjakova māklsas galeriju. Dažādas izstādes pavers iespēju iepazīt mākslu no citas puses, atklāt sev kaut ko pavisam jaunu un neredzētu. Mūsdienu Maskava piedāvā arī vairāk par 100 teātriem, kur par populārāko var minēr Lielo teātri, Mazo teātri, Ļenkom teātri, Tagankas teātri u.c.

 

 

Par ēdienu

Krievu virtuve ir slavena pasaulē ar savu vērienību un delikatesēm: melnie un sarkanie ikri, zivs, marinētas un sālītas sēnes. Šodien Maskavā iespējams nobaudīt ne tikai tradicionālo krievu virtuvi, Maskavas iedzīvotājiem un viesiem tiek piedāvāta jebkura pasaules virtuve. Taču ja runāt par vēsturiski tradicionālo krievu ēdienu, tad te ir jāmin, ka galveno vietu uz jebkuras krievu ģimenes galda ieņem maize, pankūkas ar dažādākiem pildījumiem, pīrāgu u.c. Lielu nozīmi krievu virtuvē ieņem zupas – gaļas zupas, zivju zupas, sēņu un dārzeņu zupas. Populāras ir arī visdažādākās aukstās zupas. Par vislielāko lepnumu krievu kulinārijā tiek uzskatīti cepeškrāsnī cepti ēdieni: zivs, cepta dažādākās mērcēs – krējuma, baltajā, piena, tomātu, sēņu, ikru sacepums, zivs mīklā u.c.

Krievu virtuve ir ļoti bagātīga, tā atšķiras no citu valstu virtuvēm ar savu vērienību, daudzējādību un dāsnumu.

 

Par klimatu un laika apstākļiem

Maskavā klimats ir mēreni kontinentāls, kur krasi ir izteikts katrs no gadalaikiem. Taču katra no gadalaika ilgums var būt dažāds un principā nav strikti noteikts. Ziema ilgst aptuveni no novembra vidus līdz marta beigām. Šajā periodā gaisa temperatūra ir no 0°C līdz -25°C. Par aukstāko mēnesi var nosaukt februāri. Vasara ilgst no maija vidus līdz septembra sākumam, dienā temperatūra sasniedz +20°C - +30°C. Siltākais no mēnešiem ir jūlijs ar vidējo gaisa temperatūru +19,2°C. Maskavas teritorijā bieži ir migla un pērkona negaiss.

 

 

Par izlidošanu

Rīga - Maskava

RIX Rīga – DME Domodedovo Maskava

Ceļā 1h 45min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

AirBaltic

 

RIX Rīga – SVO Sheremetyevo Maskava

Ceļā 1h 40min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

AirBaltic

 

RIX Rīga – VKO Vnukovo International Maskava

Ceļā 1h 40min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

Transaero Airlines

 

RIX Rīga – DME Domodedovo Maskava

Ceļā 2h 45min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

Transaero Airlines

 

RIX Rīga – SVO Sheremetyevo Maskava

Ceļā 2h 40min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

Aeroflot

 

RIX Rīga – VKO Vnukovo International Maskava

Ceļā 2h 55min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

AirBaltic


Avioreisi līdz Maskavai notiek trīs pamatlidostās: DME Domodedovo, VKO Vnukovo un SVO Sheremetyevo. Lielākā no Maskavas lidostām ir Domodedovo. Tā atrodas 45 km attālumā no Maskavas. Līdz pilsētai var nokļūt ar vilcienu “Aeroekspress”. Tas kursē katru stundu, bet sastrēguma stundās katras 30 minūtes. Tāpat arī no lidostas kursē autobusi katras 25 minūtes sākot no 6:00 līdz 24:00, bet laika posmā no 24:00 līdz 6:00 katras 40 minūtes. Laiks ceļā aizņem 25 – 30 minūtes. VKO Vnukovo ir vecākā lidosta Maskavā, kas atrodas 28 km attālumā no pilsētas centra. Tāpat arī līdz pilsētas centram ir iespējams nokļūt ar reisa autobusiem.

 

 

 

 

 

 


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron