+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lēti lidojumi uz Venēciju
Lēti lidojumi uz Venēciju
Lētas aviobiļetes uz Venēciju
Atpūta Venēcijā
Avio biļetes uz Venēciju
Ceļojums uz Venēciju
Venēcija
Iedzīvotāji: 264 906
Tālr. kods: +3941
Laika josla: GMT +1

Par pilsētu

Venēcija ir unikāla pilsēta – osta Itālijas Ziemeļos, kas ir izvietota uz 117 nelielām salām, kuras ir savienotas ar 378 tiltiem. Šī pilsēta krasi atšķiras no citām pasaules pilsētām, jo Venēcijā ielu vietā ir kanāli. Kā jau iepriekš tika minēts, Venēcija ir pilsēta, kas atrodas uz ūdens, šeit nav mašīnu un velosipēdu, celtnes šeit tiek novietotas uz speciāliem daudzslāņainiem fundamentiem, kuru zemākais slānis atrodas pilnībā ūdenī. Salu Venēcija – jūras kūrorts, ir populārs starptautiskā tūrisma centrs, vieta, kurā tiek rīkoti nozīmīgi kinofestivāli, mākslienieciskas un arhitektūras izstādes, krāšņi karnevāli, kas apvieno publiku no visas Eiropas. Populāra Venēcijā ir arī kāzu rīkošana. Kas var būt romantiskāks par tāda pasākuma svinēšanu tik romantiskā pilsētā?! Ceļojums uz Venēciju noteikti kļūs par neaizmirstamu piedzīvojumu, kas atmiņā paliks uz mūžīgiem laikiem.
 

Par kultūru

Venēcija ir viena no svarīgākajiem tūrisma galamērķiem pasaulē. Tā ir plašāk pazīstama ar arhitektūru un mākslu. Venēcijas sirds ir Svētā Marka laukums (Piazza San Marco), kas atrodas it kā ielenkts Renesanses laikmeta neatkārtojamās celtnēs. Svētā Marka laukms ir ne tikai Venēcijas ģeogrāfiskais centrs, bet arī kultūras un politiskais centrs. Blakus laukumam ir tādi vēsturiski pieminekļi kā Svētā Marka bazilika, Dodži pils, kur apbrīnojamā veidā saplūst itāļu renesanse un Bizantijas arhitektūra.

Ceļojums uz Venēciju nevar iztikt bez brauciena uz slavenajām gondolām pa Lielo kanālu (Canal Grande), kas S burta veidā sadala pilsētu divās daļās. Kanāla krastu rotā krāšņas pilis. Lielais kanāls ir aptuveni 3 km garš un 30-70 metrus plats, tā dziļums ir vidēji 5 metri. Kā ūdenstransports Venēcijā, tiek izmantots ūdens taksometrs un sabiedriskais ūdens autobuss (vaporetti), tomēr tūristi ir iecienījuši gondolas. Pāri Lielajam kanālam ved četri tilti.

 

Par ēdienu

Venēcijā eksistē savs itāļu virtuves variants, kuras pamatu sastāda dabīgi produkti, kuri tiek pagatavoti gandrīz bez garšvielām. Ikdienas pusdienu ēdienkartē obligātā kārtībā ir makaroni un zivs, gaļa te netiek uzskatīta par venēciešu ēdienu.

Kā uzkodas Venēcijā ir izplatītas jūras veltes: mīdijas (cozze), garneles (gamberi), astoņkāji (polipi). Par tradicionālo venēcijas uzkodu tiek uzskatītas sardīnes baltā marinādē (sarde in saor). Lētākos tratorijos uzkodas veidā var pagaršot omleti ar kartupeļiem un dārzeņiem (frittata). No dārzeņu ēdieniem oriģinālākie ir cepti ķirbju ziedi (fiori di zuccha) un artišoki (carciofi vai castraure). Salātus Venēcijā pasūtīt nav ieteicams, parasti tā ir ne īpaši veiksmīga zaļo lapu un dārzeņu kombinācija. Pie uzkodām parasti piedāvā maizes standziņas.

Kā pamatēdienu tiek pieņemts pasūtīt zivi, parasti tā ir dorada (orata), sibass (branzino), zobenzivs (pesce spada), kambala (sogliola), forele (trota). Pie zivs tradicionāli piedāvā kukurūzas putru polentu (polenta). Atpūtu Venēcijā var iesākt arī ar kādu no gastronomiskām baudām, kur vispopulārākais Venēcijas virtuves ēdiens ir pasta ar tintes zivi (spaghetti al nero di seppia).
 

Par klimatu un laika apstākļiem

Par labāko laiku ceļojumam un atpūtai Venēcijā tiek pieņemts uzskatīt pavasari – sākot ar marta beigām līdz maijam, un rudenī – septembrī un oktobrī, kad pilsētā nav liels tūristu pieplūdums. Ir vērts ņemt vērā, ka novembrī – decembrī bieži līst un ir novērojama migla, kā arī ir augsta plūdu iespēja, kā arī ziemas Venēcijā var būt aukstas. Janvāris ir pats aukstākais mēnesis un tūristu skaits ir minimāls. Sākot ar novembri līdz martam Venēcijā pūš auksti `bora` vēji un uz ielām ir mitrs un drēgns. Runājot par vasaru, gaisa temperatūra sasniedz +30ºC, savukārt gaisa mitrums ir pastiprināts.
 

Par izlidošanu

Lidojumi notiek uz divām Venēcijas lidostām – VCE Marco Polo un TSF Treviso, tiešie pārvadājumi bez pārsēšanās no RIX Rīga uz VCE Marco Polo notiek izmantojot aviokompānijas "AirBaltic" pakalpojumus (sadarbībā ar aviokompāniju "Alitalia"), laiks ceļā aizņem 2h 40min.

Lielākā daļa avioreisu notiek līdz Marco Polo lidostai, kas atrodas 12 km attālumā no Venēcijas. No lidostas līdz Venēcijai var nokļūt ar autobusu, kas ceļā aizņem 25 minūtes, ar ūdens autobusu (vaporetti), ceļā 60 minūtes vai arī izmantojot parasto vai ūdens taksi.

Treviso lidosta tiek uzskatīta par ekonomiskāku lidostu, jo tā atrodas tālāk no Venēcijas (30 km attālumā). Nokļūt no lidostas līdz Venēcijai ir iespējams ar autobusu - ekspresi ATVO.

Vairāk galamērķu ceļošanaiItālija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron