+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lēti lidojumi uz Sicīliju
Lēti lidojumi uz Sicīliju
Lētas aviobiļetes uz Sicīliju
Atpūta Sicīlijā
Avio biļetes uz Sicīliju
Ceļojums uz Sicīliju
Sicīlija
Iedzīvotāji: 5 050 486
Tālr. kods:
Laika josla: GMT +1

Par pilsētu

Sicīlija ir vislielākā Vidusjūras sala. Reģions ir sdalīts 9 provincēs, kuru administratīvais centrs ir Palermo. Sicīlija ir sala ar bagātu vēsturi, daudznacionālo kultūru, kā arī tās dabas šarmam nav iespējams pretoties. Itālija kopumā atrodas pirmajā vietā vēstures un arhitektūras pieminekļu skaita ziņā, taču lielākā daļa šo pieminekļu atrodas tieši Sicīlijā. Atpūta Sicīlijā ļaus iepazīt saglabājušos vairāku civilizāciju mantojumu. Uz salas atrodas arī darbojošais vulkāns Etna, saukts arī par “Uguns kalnu”. Tas ir lielākais aktīvais vulkāns Itālijā.

 

Par kultūru

Kā jau tika iepriekš minēts, Sicīlija ir ļoti bagāta ar vēstures un arhitektūras pieminekļiem, tāpēc noteikti katrs tūrists, ceļojot pa Sicīliju, spēs atrast kaut ko sev interesējošu. Par reģiona kulturālo pamatvērtību tiek uzskatīta Tempļu ieleja (Valle dei Templi). Tā ir svarīga arheoloģisko raktuvju vieta. Ielejas teritorijā atrodas Piekrišanas templis (Tempio della Concordia), Terona kaps (Tomba di Terone), Akslēpija templis (Tempio di Esculapio), Hērakla templis (Tempio di Ercole) u.c. Esot Sicīlijā, nevar arī izlaist gājienu uz vulkānu Etna, kas ir visaugstākais darbojošais vulkāns Eiropā. Tāpat interesanti būtu apmeklēt arī Antīko teātri (Teatro Greco), kas ir galvenais Taormini pilsētas vēsturiskais piemineklis. Bez kultūras un vēsturisko vietu apskates, tūristi Sicīlijā dod priekšroku pavadīt laiku uz salas pludmalēm. Jūras ūdens var būt visdažādākās krāsās – no kristāli tīra tirkīzzila līdz tumši zilam un smaragdzaļam. Bieži ūdeņos var sastapt jūras zvaigznes, daudzkrāsanu zivs bariņus un citus ūdens faunas pārstāvjus. Neskatoties uz to, ka Sicīlija ir sala, šeit var tikt arī iepirkšanās tūrēs, ne sliktākās kā citās Itālijas pilsētās. Iepirkšanās var notikt kā ielu tirdziņos, tā arī lielos iepirkšanās centros. Par tradicionāliem suvenīriem Sicīlijā tiek piedāvāta sicīliešu ķeramika, darbi no sastingušas vulkāna Etna lavas, lelles, rotājumi no koraļļiem, kā arī augstākā labuma olīveļļa.

 

 

Par ēdienu

Sicīliešu virtuve no citu Itālijas apgabalu virtuves atšķiras ar savu daudzējādību, kuras pamatā ir ēdieni no visdažādāko kultūru virtuvēm. Tā, piemēram, grieķi sicīliešu virtuvē ir ienesuši sieru, vīnu un olīves, romieši – kviešus un maizes pagatavošanas receptes, arābi ir iestādījuši citrusaugļu dārzus. Kā arī tieši arābi Sicīlijā pirmie sāka audzēt palmas, melones, ckurniedres, mandeles un garšvielas – kanēli un šafrānu. Sicīliešu ēdienkartē izņemot standarta itāļu pastas, ir arī tādi autentiski pastas ēdieni – alla norma (pasta ar baklažāniem un rikottu), alla palermitana (pasta ar sardīnēm un fenheli), con i ricci (pasta ar jūras ežiem). No zivīm par delikatesi tiek uzskatīta pesce-spada (zobenzivs). No gaļas ēdieniem tiek iecienīta teļa gaļa, cūkgaļa, kā arī zirga gaļa. Atpūta Sicīlijā no gastronomiskā viedokļa, ir ļoti piemērota veģetāriešiem. Šeit tiek audzēts liels skaits daudzējādu dārzeņu, īpaši populāri ir baklažāni, kurus ēd gan svaigus, gan sautētus, gan novārītus un marinētus. Sicīliešu virtuve ir bagāta ar desertiem – kūkām, tortēm, saldējumiem. Vispopulārākais no vietējiem desertiem ir cannoli – kraukšķīgas trubiņas ar rikottas siera pildījumu. Īpašiem saldumu mīļotājiem tiek ieteikts nogaršot cassata – ļoti salda torte ar augļiem cukurā.

 

 

Par klimatu un laika apstākļiem

Klimats Sicīlijā ir vidusjūras – subtropiskais. Vasaras ir mitras un karstas. Ziemas īsas un samērā siltas, kaut arī parasti vējainas un lietainas. Maksimālā gaisa temperatūra ir jūlija un augusta mēnešos (aptuveni +26ºC), bet minimālā gaisa temperatūra ir decembrī un februārī (+10ºC - +14ºC). Dažreiz vasaras mēnešos karsto āfrikāņu smilšu vēju dēļ (“Sirokko”) gaisa temperatūra var paaugstināties līdz +30ºC. Ziemā ūdens temperatūra ir +16ºC, bet vasarā +27ºC. Labākais laiks iegādāties aviobiļetes uz Sicīliju varētu būt no maija mēneša līdz oktobra mēnesim. Martā, aprīlī un novembrī uz salas arī ir silti, taču tūristu skaits nav liels.

 

 

Par izlidošanu

Tiešo lidojumu bez pārsēšanās nav. Uz salas atrodas 2 pamatlidostas Palermo un Katānijā. Galvenais gaisa termināls uz salas ir starptautiskā lidosta Sicīlijas galvaspilsētā PMO Palermo, Punta Raisi. Tā atrodas 35 km attālumā no Palermo. No lidostas līdz pilsētai ir iespējams tikt izmantojot dzelzceļa stacijas pakalpojumus – Trinacria Express, kā arī regulāro autobusu, kas kursē katras 30 min.

Otrā lielākā lidosta CTA Catania, Sigonella, kas atrodas Katānijā, līdz pilsētai ir 4,5 km.


 

Vairāk galamērķu ceļošanaiItālija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron