+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lēti lidojumi uz Sardīniju
Lēti lidojumi uz Sardīniju
Lētas aviobiļetes uz Sardīniju
Atpūta Sardīnijā
Avio biļetes uz Sardīniju
Ceļojums uz Sardīniju
Sardīnija
Iedzīvotāji: 1 675 411
Tālr. kods:
Laika josla: GMT +1

Par pilsētu

Sardīnija ir sala, kuras galvaspilsēta ir Cagliari. Sardīnijā nav tāds kultūras pieminekļu daudzums kā, piemēram, Romā, taču tai ir savs neātkartojams šarms. Tā vilina tūristus ar savu dabīgumu, neskarto salas skaistumu un jūru. Atpūta Sardīnijā šodien ir populāra starp jauniešiem un cilvēkiem, kuri novērtē komfortu. Sala ir bagāta ne tikai ar dabas un arheoloģiskiem parkiem, bet arī ar mūsdienīgām augstas klases servisa viesnīcām. Te ir sastopamas pasaules slavenu zīmolu modes mājas, neatkārtojami restorāni, kuros var nobaudīt dažādas virtuves ēdienus, kā arī aktīva nakts dzīve. Uz salas ir labi attīstīti dažādi ūdens sporta veidi – sērfings, daivings, burusports. Iegādājoties aviobiļetes uz Sardīniju, jūs spēsiet apvienot gan aktīvu atpūtu gan iespēju izbaudīt neatkārtojamus dabas skatus.
 

Par kultūru

Sardīnija ir bagāta ar nozīmīgu skaitu vērienīgu vietu. Šeit var pieminēt tādas vietas kā Svētās Marijas katedrāle, Nacionālais arheoloģiskais Sardīnijas muzejs, Svētā Efizio baznīca, Svētā Saturino bazilika, Romiešu amfiteātris, Lielais tornis, Kagliari botāniskais dārzs u.c. Tāpat arī Sardīnija kā jau sala ir pilna ar krāšņām pludmalēm, no tā arī izriet aktīvie ūdens sporta veidi. Sardīnija ir paradīze ūdens sporta veida cienītājiem. Populārākais no tiem ir daivings, tā kā klinšainie krasti ir unikāli ar savu zemūdens pasauli. Sardīnijas ūdeņos ir iespējams ieraudzīt nogrimušos kuģus, stalaktītus un retus floras un faunas pārstāvjus. Sērfings varētu teikt ir otrs populārākis tūrisma sporta veids, kas ir ļoti populārs Sardīnijas krastos. Tas domāts cilvēkiem, kuri vēlas sajust sevi brīvi un lidot līdzi vējam. Pateicoties kristāli tīrajam ūdenim un lieliskiem laika apstākļiem, sala gandrīz pilnu gadu ir pilna ar sērferiem. Runājot par izklaides iespējām Sardīnijā, nevar nepieminēt zvejošanu. Ceļojums uz Sardīniju varētu būt katra zvejas mīļotāja sapnis. Sala sniedz plašas iespējas šai nodarbei. Gandrīz katrā no salas pilsētām ir specializēti veikali, kur iespējams iegādāties visu nepieciešamo priekš makšķerēšanas. Pirms zvejošanas ir vērts noskaidrot visus noteikumus, lai šis process sagādā tiešām neaizmirstamu baudu, bez noteikumu pārkāpšanas.

Par ēdienu

Virtuve Sardīnijā ir izsmalcināta, bet tajā pašā laikā nav sarežģīta. Lielākā ēdienu daļa tiek pagatavota no svaigiem vietējiem produktiem, tāpēc Sardīnijas virtuvi bieži sauc par ārstniecisku (daudzi ēdieni tiek pagatavoti krāsnī un tiek uzskatīti par veselīgiem). Atšķirībā no citām salu valstīm, Sardīnijā priekšroka tiek dota ēdieniem, kas pagatavoti ne no jūras veltēm. Tā, piemēram, aktīvi tiek izmantota piena un gaļas produkcija, siers un graudaugi.

Kā uzkodu šeit tiek pieņemts pasniegt olīves, sieru un desu salsiccia. Kā pirmo ēdienu piedāvā dažādu veidu pastas, kura tiek pagatavota no vietējiem miltiem. Vispopulārākie pastas veidi ir fregola un malloreddus, kurus pasniedz siera un gaļas mērcē. Tiek piedāvātas arī dārzeņu, zivs un maizes zupas. No gaļas ēdieniem īpaši populārs ir cepts piena sivēns, kuru parasti cep uz atklātas uguns, aplejot ar vīnu Vernaccia. Šī recepte tika nodota no paaudzes paaudzē. Uz iesmiem tiek apcepta arī vietējā zivs – dorada, tuncis. Desertu pagatavošanai Sardīnijā pamatā tiek izmantots medus, rieksti un biezpiena siers. Īpaši populāri ir mandeļu cepumi ar rozīnēm Pabassinas, pankūkas un saldā siera un medus Sebada, kā arī saldumi no rikotas siera Pardulas. Atpūta Sardīnijā sagādās ne tikai kulturālu baudu, bet arī gastronomisko baudu, izbaudot etniskos ēdienus, kuri nav sastopami nevienā citā Itālijas pilsētā.

 

Par klimatu un laika apstākļiem

Klimats Sardīnijā pārsvarā ir sauss subtropisks. Vidējā temperatūra janvārī sastāda +10ºC, bet jūlija mēnesī gaisa temperatūra paceļas līdz +30ºC. Jūra vasaras mēnešos sasilst līdz +24ºC - +25ºC. Peldēšanās sezona var ilgt no maija mēneša līdz novembrim. Lielākais nokrišņu daudzums ir ziemā. Kopumā Sardīnijā ir aptuveni 150 saulainas dienas gadā, tāpēc katram, kurš izvēlēsies atpūtu Sardīnijā, būs pietiekami daudz laika izbaudīt visus šīs salas labumus.
 

Par izlidošanu

Rīga - Olbija

RIX Rīga – OLB Olbia

Ceļā 3h 10min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

AirBaltic

 

RIX Rīga – OLB Olbia

Ceļā 3h 10min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

Alitalia

Kauņa - Cagliari

KUN Kauņa – CAG Cagliari (Elmas)

Ceļā 3h 20min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

Ryanair

Galvenā lidosta ir CAG Cagliari, kas tiek saukta arī par Elmas lidostu. Tā atrodas Sardīnijas ziemeļos un ir 7 km attālumā no Kaljari pilsētas. Sastāv no 3 termināliem, kur ir daudz veikalu un restorānu, kas ir svarīgi tūristiem jau paša ceļojuma uz Sardīniju sākuma. Pēc ielidojošo pasažieru skaita tas pārsniedz citas lidostas Sardīnijā.

OLB Olbia ir otrā lielākā lidosta Sardīnijā, kas atrodas 5 km attālumā no pilsētas centra.


 

Vairāk galamērķu ceļošanaiItālija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron