+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lidojumi uz Salonikiem
Lidojumi uz Salonikiem
Naktsdzīve Salonikos
Atpūta Salonikos
Lēti lidojumi uz Salonikiem
Braucieni uz Salonikiem
Saloniki
Iedzīvotāji: 322 240
Tālr. kods: +30
Laika josla: GMT +2

Par pilsētu

Saloniki atrodas Grieķijā, Halkidīkes pussalā un ir Grieķijas otra lielākā pilsēta. Salonikos atrodas ļoti nozīmīga osta pie Egejas jūras un šī pilsēta skaitās par svarīgu Grieķijas rūpniecības centru. Lētas aviobiļetes uz Salonikiem ļaus jums ne tikai izbaudīt maigo vidusjūras klimatu, bet arī mācīties slavenākajā Grieķijas universitātē, kas nosaukta Aristoteļa vārdā. Salonikos ir iespēja jauki pavadīt laiku izdevīgi iepērkoties, apskatot vecpilsētu, kuras ieliņas atgādina grāmatu par seno Grieķiju ilustrācijas, un, protams, sauļojoties un peldoties vietējās pludmalēs. Ceļojums uz Salonikiem noteikti neliks jums vilties, jo šeit pasakainais dabas skaistums ļoti harmoniski kombinē ar lieliskām izklaides iespējām un burzmaino un aktīvo nakts dzīvi. Jauniešiem te ir īstā vieta! Diskotēkas, tusiņi un izklaide līdz rītam – ir tas, kas spilgti raksturo Saloniku pilsētu.

Par kultūru

Par Saloniku kultūras mantojumu ir rakstītas veselas grāmatas, sacerētas dziesmas un stāstīti mīti, tāpēc es jums labāk pastāstīšu par vietām, ko noteikti jāapmeklē atlidojot uz Salonikiem. Saloniku simbols ir Baltais tornis, kas stalti stāv Egejas jūras piekrastē. Apmeklējot Saloniku pilsētu noteikti jāiziet cauri imperatora Galērija triumfa arkai, jāapskata Agora un senās cietokšņa sienas. Salonikos ir dažas interesantas sakrālās celtnes, piemēram, Svētās Sofijas bazilika vai Svētā Dmitrija baznīca. Svētais Dmitrijs jau kopš senseniem laikiem tiek uzskatīts par pilsētas aizbildni. Tie, kas aizraujas ar romantisko zvaigžņu pētīšanu, var apmeklēt astronomijas observatoriju Aristoteļa universitātē. Saloniku pilsetā ļoti harmoniski sadzīvo gan senatnīgās celtnes, gan modernie tirdzniecības centri un mūsdienīgās ēkas. Tāpēc droši varu apgalvot, ka garlaicīgi te nebūs nevienam.

Par ēdienu


Vēlaties iekost? Uzkodām noteikti izvēlieties sieru ar nosaukumu tyrokafteri un salātus horiatiki. Galvenajam ēdienam iesakām sautētas mīdijas un siera pīrāgu kichi kozanis. Uzdzeriet visu ar kādu no vietējiem vīniem un izbaudiet vakaru pilnā apmērā. Bet, ja jūs dodaties uz diskotēku, vai vēl kādu no Saloniku tusiņiem un vēlaties ātri uzkost, noteikti izvēlieties Giro, tā ir uz iesma cepta gaļa,kas ietīta plācenī. Salonikos atrodas daudzi izsmalcināti restorāni, vienkāršas kafejnīcas un bāri, kur katrs varēs atrast sev tīkamu ēdienu.

Par klimatu un laika apstākļiem

Saloniki ir ideāla vieta, kur pavadīt atvaļinājumu, jo te spīd saule aptuveni 250 dienas gadā. Ziemas te ir maigas un lietainas, ziemeļos dažreiz temperatūra noslīd pat zem nulle grādiem. Vasaras te ir sausas un saulainas, saule sasilda gaisu līdz pat 37 grādiem. Nokrišņi te galvenokārt lielāki ir ziemas sezonā, tāpēc vasarā par lietaino laiku var neuztraukties. Ceļotajiem, kas vēlas apmeklēt Salonikus, ir jāņem vērā, ka te vasaras sezonā var būt svēlmains karstums, ko ne visi var izturēt. Labakais laiks, kad apmeklēt Salonikus noteikti ir maijs, jūnijs un septembris.

Par lidojumiem

Uz Salonikiem no Rīgas lidostas (RIX) iespējams aizlidot ar savienotajiem reisiem, tātad ar parsēšanos kādā no pilsētām. Tiešos reisus piedāvā tikai tūrisma operators Mouzenidis.
Thessaloniki Macedonia  (SKG) lidosta atrodas aptuveni 15 km no Saloniku pilsētas centra. No lidostas pilsetā un atpakaļ var nokļūt ar reisa autobusu 78/78A/78N, kas kursē katras 15-30 minūtes. Autobusa biļetes cena ir aptuveni 0,90 EUR, brauciens aizņems aptuveni 40 minūtes. Protams, pilsetā var nokļūt ar taksometru, tomer tas izmaksās daudz dārgāk, aptuveni 15-20 EUR.

Vairāk galamērķu ceļošanaiGrieķija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron