+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lidojumi uz Rodas salu
Lidojumi uz Rodas salu
Rodas sala
Atpūta rodas salā
Ceļojums uz Rodas salu
Lētas aviobiļetes uz Rodas salu
Lēti lidojumi uz Rodu
Rodas sala
Iedzīvotāji: 115 490
Tālr. kods: +30
Laika josla: GMT +2

Par pilsētu

Rodas sala ir lielākā Grieķijas sala, kas pazīstama kā Rodas kolosa (viena no septiņiem pasaules brīnumiem) mītnes vieta. Salas romantiskais nosaukums skan tik skaisti Divu jūru skūpsts, iespējams tāpēc šī sala ir kļuvusi par vienu no populārākajiem kūrortiem eiropiešu vidū. Rodas sala atrodas netālu no Turcijas, un vien 50 minūtes braucot ar kuģīti jūs varat nokļūt Marmarisas pilsētā. Tātad lētas aviobiļetes uz Rodas salu sniegs jums iespēju apmeklēt ne tikai Grieķiju, bet arī Turciju. Sarosieties, serfingisti! Rodas salā visu gadu ir ideāli laikapstākļi, lai sērfotu, nodarbotos ar daivingu, kā arī izbaudītu neaizmirstamu lidojumu ar paraplānu.

Par kultūru

Rodas salai ir ļoti bagāta un interesanta vēsture un kultūra. Lai pilnīgāk to izprastu, noteikti iznomājiet auto un dodieties mini ceļojumā, pirmkārt, uz Rodas vecpilsētas centru. Leģendas vēsta, ka tieši tur atradās Rodas koloss, līdz to sagrāva briesmīga zemestrīce. Apceļojot Rodas salu noteikti jāapmeklē Lindos pilsēta, kur 116 metru augstumā atrodas Atēnas templis. Manuprāt, skaistākā vieta Rodas salā ir Taureņu ieleja. Tā ir vieta, kur tek kalnu upītes, pāri nelieliem ūdenskritumiem iet no koka veidoti tiltiņi, diezgan augsti koki uz kuriem sēž tūkstošiem taureņu. Koki ir kā nosēti ar dažnedažādu krāsu taureņiem. Visvairāk taureņu tur var apskatīt no jūlija līdz septembrim. Netālu no Atēnas tempļa un tauriņu ielejas atrodas vislabakā pludmale visā Rodas salā – Faliraki pludmale. Tas ir izsmalcinatākais un labākais salas kūrorts.

Par ēdienu


Galvenā Rodas salas virtuves specifika ir tāda, ka visi ēdieni tiek gatavoti tikai no augstas kvalitātes produktiem. Lēti lidojumi uz Rodas salu sniegs jumsiespēju pagaršot Rodas Pitarudi, tās ir nelielas frikadelītes, kuras gatavotas no auna gaļas. Ar grieķu salātiem šis ēdiens būs izmlcināts gardums. Jums noteikti jāpagaršo Kapamas, tā ir maiga jēra gaļa, pildīta ar pupiņām un zirņiem, apcepta cepeškrāsnī. Īsts nacionālais ēdiens ir Sapiorizo – rizzoto no kalmāra gaļas. Vai jūs zināt, kas ir Gaijaprakja? Tas ir īsts rodiešu gardums – ar rīsiem pildītas vīnogu lapas. Saldumu mīļotājiem noteikti jāpagaršo Talagudes – plānās pankūkas, pildītas ar medu, kanēli un riekstiem. Un protams, kā tad bez vīna? Rodas salā ražo dažnedažādus vīnus, no vairākām vīnogu šķirnēm.

Par klimatu un laika apstākļiem
 
Ir zināms, ka labākais laiks ceļojumam uz Rodas salu ir vēls pavasaris un agrs rudens. Bet tūristu sezona ilgst no marta līdz pat novembrim, kad gaisa temperatūra svārstās no 20 līdz 30 grādiem. Tomēr sala ir vispārpildītākā ar tūristiem tiesi vasaras mēnešos, tieši tad vietējie tirgotāji paceļ savas cenas. Tāpēc iepirkties uz Rodas salu labāk braukt pavasarī vai rudenī. Visvairāk nokrišņu ir salas kalnainajā daļā, piejūras reģionos nokrišņi ir mazāk, tāpēc atpūšoties varat neuztraukties par lietu un apmākušām debesīm.

Par lidojumiem

Rodas salā at tiešajiem reisiem uz doto brīdi var nokļūt tikai no Lietuvas (Viļņas un Kauņas lidostas). No Viļņas lidostas uz Rodas salu var aizlidot ar čarterreisiem, ko piedāvā tūroperatori Teztour un Novatours. Tomēr izdevīgi lidojumi uz Rodas salu tiek piedāvāti tieši no Kauņas lidostas. No Kauņas Rodas salā var nokļūt No aprīļa līdz par oktobra beigām. Lidojumi tiek izpildīti reizi nedēļā, lidojums ilgst aptuveni 3 stundas un 10 minūtes, lidojumus piedāvā aviokompānija Ryanair.

Rhodes Diagoras lidosta (RHO) atrodas aptuveni 14 km no Rodas pilsētas centra, netālu no Paradisi ciemata. No Rodas lidostas Rodas pilsētā var nokļūt ar autobusu, kura pietura ir izvietota tieši pie lidostas izejas. Autobui kursē katras 30 minūtes izņemot nakts stundas (aptuveni no 24:00 līdz 5:00). Brauciena ilgums ir aptuveni 15 līdz 20 minūtes. Minimālā autobusa biļetes cena vienai personai iir 2,50 EUR. Var izmantot arī taksometra pakalpojumus, bet tas noteikti būs dargāk.

Vairāk galamērķu ceļošanaiGrieķija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron