+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lidojumi uz Kosu
Lidojumi uz Kosu
Kosas kultūras pieminekļi
Ceļojumi uz Kosu
Aviobiļetes uz Kosu
Atpūta Kosā
Nakts dzīve Kosā
Kosa
Iedzīvotāji: 33 388
Tālr. kods: +30
Laika josla: GMT +2

Par pilsētu


Kosa ir neliela Grieķijas sala, kuras krasta līnija stiepjas vien 112 km garumā. Neskatoties uz to tā ir ķļuvusi par ļoti iecienītu tūristu atpūtas vietu. Iespējams tapēc, ka tā ir slavenā domātāja Hipokrāta dzimtene? Nedomāju viss! Tūristi uz Kosu traucas, lai izbaudītu svelmaino sauli, sāļo jūras ūdeni un pasakainos dabas skatus. Tūristus vilina arī tas fakts, ka sala atrodas pavisam netālu no Turcijas pilsētas Bodrumas. Tur var nokļūt ar nelielu kuģīti, samaksājot vien nieka 15 EUR. Un lielā iepirkšanās var sākties (ļoti paveiksies tiem, kas prot kaulēties ar vietējiem tirgotājiem)!

Par kultūru


Kuru no kultūras pieminekļiem apmeklēsim pirmo? Noteikti Askleipionu, tas ir liels tempļu komplekss, kas tika uzcelts par godu Asklēpijam (Apollona dēlam). Asklēpijs bija ārstniecības dievs.

Ne mazāk interesanti būs aizbraukt uz Joanītu cietoksni, kas tika uzcelts 15-16 gadsimtā, lai pasargātu salu no Turcijas armijas uzbrukumiem.

Kosas vecpilsēta vai mūsdienīgā pilsēta? Gan tas, gan tas! Kosas vecpilsēta ir lieliski saglabājusies un paver ceļotājiem nelielu ieskatu Kosas salas vēsturē un kultūrā. Toties Kosas mūsdienīgais centrs ļoti gaumīgi saskaņo vecās ēkas un kultūras pieminekļus ar mūsdienīgo arhitektūru un trako modernismu.

Par ēdienu


Kosas salā var palutināt ne tikai ādu ar spožajiem saules stariem, bet arī vēderiņus ar ēdieniem, kurus novērtēs pat visizsmalcinātākie gardēži. Dzēriens, kas nogāzīs jūs no kājām! Nē, nē, nejau ar savu alkohola saturu, bet gan ar smaržu un garšu. Tas ir vīns Recīna, 11,5 % stiprs, baltais vīns ar neaprakstāmi valdzinošu sveķainu aromātu un garšu. Ļoti izplatīts ēdiens tieši Kosas salā ir maigs šašliks no jēra gaļas, ko var nogaršot vispazīstamākajās šašlika ēstuvēs.

Par klimatu un laika apstākļiem


Labākais laiks ceļojumam uz Kosas salu ir no aprīļa līdz pat oktobrim, kad saules stari sasilda gaisu no 20 līdz 30 grādiem pēc Celsija skalas. Kosu var uzskatīt par saulaināko Grieķijas salu, tāpēc par lietu un nokrišņiem varat neuztraukties. Vasara arī ir festivālu laiks, kad Kosas salā tiek rīkoti vairāki festivāli, no kuriem populārakais ir Hipokrāta festivāls. Rūdīti ceļotāji apgalvo, ka labākais laiks, kad apmeklēt Kosu ir maijs, septembris un oktobra sākums. Ja klausīsiet šim padomam, jūsu atvaļonājums būs neaizmirstams

Par lidojumiem


Kosas Hippocrates lidosta ir vienīgā lidosta šajā salā, uz kurieni lido čarterreisi no Viļņas lidostas un tiešie Ryanair reisi no Kauņas lidostas. Ar Ryanair aviokompāniju no Kauņas uz Kosu un atpakaļ var nokļūt pirmdienās un sestdienās, lidojums ilgst aptuveni 3 stundas. Tiešie reisi tiek izpildīti tikai vasaras sezonā, tātad no aprīļa līdz pat oktobra beigām.

Kosas lidosta atrodas aptuveni 22 km no Kosas pilsētas centra, netālu no Antimahia ciemata. No lidostas līdz Kosas pilsētas centram var nokļūt ar autobusu, kas kursē aptuveni ik pēc 30 minūtēm, autobusa biļetes cena vienai personai vienā virzienā ir 3,20 EUR. Protams, var arī pavizināties ar vietējiem taksometriem, bet tas būs dārgāks prieks, nekā brauciens ar autobusu.

Vairāk galamērķu ceļošanaiGrieķija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron