+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lidojumi uz Atēnām
Lidojumi uz Atēnām
Atpūta Atēnās
Naktsdzīve Atēnās
Lētas aviobiļetes uz Atēnām
Pludmales Atēnās
Ceļojumi uz Atēnām
Atēnas
Iedzīvotāji: 745 514
Tālr. kods: +30
Laika josla: GMT +2

Par pilsētu

Atēnas ir saulainās Grieķijas lielākā pilsēta un galvaspilsēta, tiek dēvēta arī par demokrātijas šūpuli. Eiropā vairs nav iespējas atrast pilsētu, kas līdzinātos Atēnām. Pilsētas vēstures pirmsākumi meklējami aptuveni 2,5 tūkstoši gadus senā pagātnē. Uz doto brīdi Atēnas ir lielākais Grieķijas administratīvais, ekonomiskais un kultūras centrs. Atēnās dzīvo aptuveni trešdaļa no visiem Grieķijas iedzīvotājiem.Grieķijas galvaspilsētas simbols un īsta pērle neabšaubāmi ir Akropole.

Par kultūru

Lidojumi uz Atēnām, pirmkārt, ir interesanti ar to, ka pilsēta no pirmā mirkļa apbur ar bagāto un seno grieķu kultūras mantojumu, neatkārtojamo mākslu un kultūras pieminekļiem. Viena no krāšņākajām vietām pilsetā ir Nacionālais parks, ko var uzskatīt par oāzi pašā pilsētas centrā. Katram pilsētas apmeklētājam noteikti jāapskata slavenākais pilsētas simbols – Akropole. Pilsētas ziemeļaustumos atrodas Penteli ala, kuras apmeklējums liks piedzīvot asinstindzinošas emocijas. Sensenos laikos no šīs alas ieguva marmoru, no kura arī tika uzcelts Poseidona templis. Šīs katakombas stiepjas vairāku kilometru garumā un tiek sauktas arī par Aīda vārtiem, vai Beigu vārtiem. Ar šīm alām ir saistīti ļoti daudzi mīti un leģendas. Apmeklētāji stāsta, ka alu zīmējumi pastāvīgi maina savu atrašanās vietu, kā arī alā ir dzirdamas balsis un nesaprotamas skaņas. Arī naktsdzīve pilsētā rit pilnā sparā, te ir ļoti daudz naktsklubu, diskotēku un citu atpūtas vietu, kas ļoti iepatiksies jauniešiem.

Par ēdienu

Kopā ar aizraujošo nakts dzīvi, Atēnas piedāvā gaumīgu vietējo virtuvi, kas neliks vilties pat visizsmalcinātākajam gardēdim. Atēnu virtuve uzkrājusi sevī nianses no katra Grieķijas nostūra. Katrā ēstuvē jums tiks piedāvāta svaiga gaļa, jūras veltes, dārzeņi un dažādu veidu sieri. Atēnās ļoti izplatītas ir tavernas, kurās uz grila gatavojas brizoles – cūkgaļas un liellopu gaļas karbonādes, paidakja – jēra ribiņas, suvlakija (šašliks). Iecienīts ēdiens ir uz oglēm cepts astoņkājis. Uz pusdienu galda noteikti jābūt feta sieram, tas ir mīksts siers, kas gatavots no aitas vai kazas piena. Un kā tad bez vietējā vīna? Katrā ēstuvē jums noteikti piedāvās plašu vīna izvēli, no kuras katrs varēs izvēlēties sev vispiemērotāko.


Par klimatu un laika apstākļiem


Atēnās viesmīlīgi ir ne tikai iedzīvotāji, bet arī klimats, kas skaitās kā viens no labākajiem visā pasaulē. Kopš pirmajiem ierašanās mirkļiem, saule sagaida ceļotājus ar draudzīgiem glāstiem, bet vidusjūras maigais vējš sniedz neaprakstāmi patīkamu veldzējumu. Lielākājā daļā no gada te valda patīkams, dažreiz arī svēlmains, karstums, bet pārējie mitrie ziemas mēneši skopojas ar saliem un sniegainām dienām. Lietus vasarā, protams, arī ir ļoti reta parādība, nokrišņi te var nebūt pat vairākus mēnešus pēc kārtas. Vidējā gaisa temperatūra vasarā te ir 25-30 grādi, bet ziemā termometra stabiņš var noslīdēt līdz pat -2 grādiem.

Par lidojumiem

Diemžēl uz Atēnām nav tiešo resisu no Rīgas lidostas (RIX) vai Viļņas lidostas (VNO). Vienīgā iespēja ir lidot ar pārsēšanos kādā no Eiropas pilsētām. Protams, ir iespēja lidot uz citām Grieķijas lidostām bez pārsēšanām un par izdevīgām cenām.

Athens International (ATH)
lidosta atrodas aptuveni 33 km no Atēnu pilsētas centra. No lidostas var nokļūt ar taksometru, kas dienas laikā jums izmaksās 35 EUR, bet naktī līdz pat 50 EUR. Tomēr ir arī letāks veids kā nokļūt pilsētā, piemēram, metro. Metro biļete vienā virzienā maksā 8 EUR. Te kursē arī autobuss numur X95, kura biļetes cena ir 3,20 EUR, brauciena ilgums ir aptuveni 45 minūtes.

Vairāk galamērķu ceļošanaiGrieķija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron