+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lēti lidojumi uz Parīzi
Lēti lidojumi uz Parīzi
Lētas aviobiļetes uz Parīzi
Atpūta Parīzē
Avio biļetes uz Parīzi
Ceļojums uz Parīzi
Parīze
Iedzīvotāji: 2 249 975
Tālr. kods: +331
Laika josla: GMT UTC/GMT +1

Par pilsētu

Parīze ir Francijas galvaspilsēta un ir lielākā Francijas pilsēta. Parīze šodien ir viena no vadošajām pilsētām kultūras, biznesa, politikas, izglītības, modes, masu mēdiju, zinātnes un mākslas jomā. Parīze ir viena no pievilcīgākajām pasaules pilsētām priekš tūristiem, jo tieši Parīzē ir daudz pasaules slavenu vietu, parku un vienkārši ielu. Parīzei ir savs neatvairāms šarms un romantisms, kas katram tūristam, kurš izvēlas ceļojumu uz Parīzi, liksies neaizmirstams un neatkārtojams.

 

Par kultūru

Laikam nekļūdīgi būtu teikt, ka gandrīz katrs savā dzīvē ir vēlējies tikt uz Parīzi. Ceļotot uz Parīzi, nav svarīgi kādā dienas laikā jūs tur nokļūsiet, pirmais, ko jūs ieraudzīsiet būs Eifeļa tornis, kas ir kļuvis par Parīzes simbolu. Eifeļa tornis ir 300 metrus augstumā, kas ir aptuveni 75 stāvi, neskaitot antēnu. No Eifeļa torņa paveras neaizmirstams skats uz Parīzes plašumiem un neaptveramiem skatiem. Nevar nepieminēt pasaules slaveno avēniju – Elizejas laukus, tās garums ir 1910 metri un platums sastāda 70 metrus. Elizejas lauki ir viena no populārākajām ielām Parīzē. Iela sniedzas līdz pat Triumfa arkai, apvīta ar savu elegantumu un neatvairāmo Parīzes šarmu. Līdz pat šai dienai Elizejas lauki ir svinīgākā un oficiālākā vieta Parīzē. Tieši šeit tiek rīkoti dažādi pasākumi, kuri tiek rīkoti par godu oficiāliem svētkiem Francijā. Elizejas lauki ir slaveni ar dārgiem veikaliem un restorāniem. Īstiem pasaules māksalas cienītājiem noteikti ir jāapmeklē Luvras muzejs, kura oficiālais nosaukums ir Lielā Luvra (Grand Louvre). Tas ir visapmeklētākais muzejs pasaulē, kā arī tiek saukts par vēsturisku pieminekli. Luvras kolekcija sastāv no apmēram 35 000 mākslas darbiem, kā, piemēram, Leonardo da Vinči glezna “Mona Liza”, slavenu gleznotāju Rembranta, Rubensa un Ticiāna darbi. Visas apskates vietas Parīzē nosaukt nav iespējams, katrs, izvēloties atpūtu Parīzē, atradīs sev piemērotāko. Ceļojums uz Parīzi noteikti būs viens no dzīves notikumiem, kas paliks atmiņā uz visiem laikiem.

 

Par ēdienu

Parīze ir pilsēta ar izsmalcinātu virtuvi. Ja jūs plānojat atpūtu Parīzē, noteikti izmēģiniet tradicionālo franču virtuvi: bagetes, cepts cālis, fuagra, franču sīpolu zupa, kuskuss, ratatujs, ko pagatavo no paprikas, baklažāniem un kabačiem, kišs – atvērts pīrāgs no smilšu mīklas ar visdažādāko pildījumu, kā arī slaveno desertu – krēms brulē. Parīzē ir ļoti liels daudzums kafejnīcu, beķereju, bistro un restorānu, kurus var atrast jebkurā no pisētas rajoniem. Parīze sniedz plašas iespējas izbaudīt arī piknikus saulainā laikā kādā no parkiem, kuru Parīzē ir arī liels daudzums.

 

Par klimatu un laika apstākļiem

Parīze atrodas mērenās joslas okeāniskā klimata zonā, tāpēc pilsētā reti ir ļoti augsta un ļoti zema gaisa temperatūra. Parīzē vasaras ir siltas ar vidējo gaisa temperatūru maksimāli +25°C un minimāli +15°C. Ziemas ir vēsas, taču temperatūra reti nolaižas zem 0°C, parasti tā ir +3°C - +8°C. Pavasarī un rudenī dienas laikā arī ir silts, vakaros savukārt laiks ir vēsāks. Lietus ir iespējams jebkurā gadalaikā, tāpēc arī Parīze ir slavena ar pēkšņiem stipriem lietus nokrišņiem. Ziemas mēnešos sniegs Parīzē ir nav liels, sniega kupenu Parīzē nav. Gaisa temperatūra janvārī vidēji ir 0°C. Maija mēnesī gaisa temperatūra jau sasniedz +20°C. Arī septembrī ir silti. Novembrī ir rudenīgi silti un īpaši romantiski, gaisa temperatūra vidēji sasniedz +10°C.

 

Par izlidošanu

Rīga - Parīze

RIX Rīga – CDG Charles De Gaulle, Parīze

Ceļā
2h 55min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

AirBaltic

Viļņa– Parīze

VNO Viļņa – BVA Beauvais Tille, Parīze

Ceļā
2h 45min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

WizzAir

 

VNO Viļņa – BVA Beauvais Tille, Parīze

Ceļā
2h 40min

Tiešais reiss bez pārsēšanās

Ryanair

 

Parīzē ir divas starptautiskās lidostas: CDG Charles De Gaulle un BVA Beauvais Tille. CDG Charles De Gaulle ir lielākā Parīzes lidosta, kas atrodas 25 km attālumā no Parīzes. No lidostas uz Parīzi kursē liels daudzums sabiedriskā un privātā transporta.

Otrā lidosta ir BVA Beauvais Tille atrodas tālu no pilsētas, 70 km attālumā, taču kā jau tika minēts, tas pieņem tiešos pasažieru pārvadājumus. Līdz Parīzei no lidostas kursē speciālie šatli, kuri aizvedīs jūs līdz Porte Maillot metro 1h 15min laikā.

 

Vairāk galamērķu ceļošanaiFrancija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron