+371 654-23-180   +371 297-01-117
P - Pk:  9:00 - 20:00,  S - Sv:  10:00 - 18:00
Lēti lidojumi uz Lionu
Lēti lidojumi uz Lionu
Lētas aviobiļetes uz Lionu
Atpūta Lionā
Avio biļetes uz Lionu
Ceļojums uz Lionu
Liona
Iedzīvotāji: 484 344
Tālr. kods: +33437
Laika josla: GMT +1

Par pilsētu

Liona atrodas Francijas austrumos. Liona ir viena no nozīmīgākajām pilsētām Francijā, kas atrodas Ronas un Sonas upes krastos, kuras veido pussalu Presqu`ile. Liona ir Francijas lietišķais un rūpnieciksais centrs, kas pasaulē ir pazīstams ar savu tekstilu un zīdu. Tā ir arī medicīnas centrs Eiropā, jo šeit atrodas Starptautiskais Vēža slimību Pētnieciskais centrs. Liona ir studentu pilsēta, tās teritorijā atrodas 4 universitātes. Ceļojums uz Lionu ir ceļojums uz skaistu māksliniecisku pilsētu, kas ir bagāta ar vēsturiskiem un arhitektūras pieminekļiem.

 

 

Par kultūru

Liona i bagāta ar savu kulturālo un māksliniecisko mantojumu. Divi māksalas veidi ir radušies tieši Lionā: kino, ko izgudroja brāļi Lumjēri, un leļļu teātris (Guingol). Liona ir arī rok mūzikas centrs. Pilsētā ir labi attīstīta kultūras infrastruktūra: Deju nams Lionā (Maison de la danse de Lyon), Noklausīšanās un ierakstu zāle, kur darbojas Lionas Nacionālais orķestris, kā arī Nacionālā opera. Lionai pieder otrā mākslas darbu kolekcija pēc Luvras Parīzē. Kopumā pilsētā ir liels skaits muzeju, kuri attēlo pilsētas vēsturisko bagātību. Izvēloties ceļojumu uz Lionu, jūs spēsiet izjust visu tās māksliniecisko bagātību ik uz stūra.

 

 

Par ēdienu

Liona ir slavena ar savu virtuvi un tiek uzskatīta par Francijas kulināro galvaspilsētu. Lionā ir ļoti iecienīti bušoni, tās ir nelielas tavernas, kuras radās jau viduslaikos. Liona ir slavena ar savu mājas virtuvi, kur apvienojas mūsdienīgais un tradicionālais. Tradicionālā Lionas virtuve sastāv pamatā no vienkāršiem ēdieniem. Pirmkārt, ir vērts nogaršot desiņas, kuras tiek pasniegtas dažādās variācijās, piemēram, andouillette – desiņa no cūkgaļās un teļa gaļas ar zaļumiem, asins desu boudina un cūkgaļas saucissons de Lyon, kuru pasniedz ar sinepju mērci un kartupeļiem. Pie desiņām var pasūtīt klāt tradicionālos salātus sala de Lyonnaise, kas sastāv no salātlapām, apcepta bekona, olām un grauzdiņiem. Ceļojot uz Lionu aukstā laikā, iesakām nobaudīt fondī vai raclette – karsts ēdiens no izkausēta siera. Zivs cienītājiem iepatiksies kotletes no līdakas quenelles de brochet, bet izsmalcinātu ēdienu cienītāji nepaliks vienaldzīgi, nobaudot tablier de sapeur – marinēta teļa gaļa, apcepta rīvmaizē. Desertā nobaudiet la cervelle de canut – biezpiens, sakults ar krējumu, etiķi un aromātiskām zālēm.

 

 

Par klimatu un laiku apstākļiem

Klimats Lionā ir maigs, vasaras ir karstas un sausas, ziemas svukārt ir aukstas. Lionā ir četras sezonas. Vasarā Lionā gaisa temperatūra paceļas līdz 28°С, bet ziemā janvāra mēnesī temperatūra var pazemināties nedaudz zem 0°С. Lionā var būt sporādiski lieti ar sniegu, stipru vēju ziemas periodā.

 

 

Par izlidošanu

Tiešie reisi bez pārsēšanās līdz Lionai netiek veikti. Pasažieru pārvadājumi notiek Lionas lidostā LYS Satolas Liona, kas atrodas 25 km attālumā no Lionas. No lidostas uz pilsētas centru kursē ekspress-tramvajs, laiks ceļā aizņem 30 minūtes, kursē ar 15 minūšu laika intervālu dienā un katras 30 minūtes pēc plkst. 21.00.

Vairāk galamērķu ceļošanaiFrancija

Eiropa - citas pilsētas

Eiropa - citas valstis


Drošas norēķinu ispējas

Mēs pieņemam debetkartes, kredītkartes, bankas maksājumus un naudu.
Citadele Swedbank SEB Nordea DNB Master Card maestro American Express Visa Visa Electron